Το ακριτικό νησί γιόρτασε την εθνική μας επέτειο με τους δύο μαθητές του μονοθέσιου δημοτικού σχολείου να παρελαύνουν μαζί με τη δασκάλα τους κι από πίσω τους ακολουθούσε μια μονάδα του Στρατού Ξηράς.
Οι δύο λιλιπούτειοι παρελαύνοντες, όπως αναφέρει το real.gr, κέρδισαν το ζεστό χειροκρότημα των κατοίκων του νησιού, που μαζεύτηκαν για να τους καμαρώσουν.
Oι δύο μικροί μαθητές κρατούσαν μαζί την ελληνική σημαία στέλνοντας μήνυμα ελληνισμού και υπερηφάνειας.
Δείτε το βίντεο:
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!