Στις 31 Μαρτίου 2023 λήγει η προθεσμία για την κατάθεση του δελτίου απογραφής (ΔΑ) από τους στρατεύσιμους της κλάσης 2026 (γεννημένους το έτος 2005).
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση της Στρατολογίας, η κατάθεση του δελτίου απογραφής μπορεί να γίνει με οποιονδήποτε από τους παρακάτω τρόπους:
α. Ηλεκτρονικά μέσω της ενιαίας ψηφιακής πύλης της δημόσιας διοίκησης (www.gov.gr) με χρήση κωδικών taxisnet. Σχετικές οδηγίες είναι διαθέσιμες παρέχονται από την ιστοσελίδα της Στρατολογίας (https://www.stratologia.gr).
β. Προσερχόμενοι σε οποιαδήποτε στρατολογική υπηρεσία (ΣΥ) ή κέντρο εξυπηρέτησης πολιτών (ΚΕΠ), για τους διαμένοντες στην Ελλάδα, ή σε οποιαδήποτε Ελληνική Προξενική Αρχή για τους διαμένοντες στο εξωτερικό. Σχετικές οδηγίες είναι διαθέσιμες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!