Σε έναν 61χρονο άνδρα που αγνοούνταν εδώ και 10 ημέρες, ανήκει η σορός που βρέθηκε το μεσημέρι της Τρίτης (14/3) στον Αξιό ποταμό στη Θεσσαλονίκη.
Σύμφωνα με το grtimes.gr, τη σορό του άνδρα αναγνώρισαν οι οικείοι του. Το άψυχο σώμα του 61χρονου που επέπλεε στο ποτάμι, εντόπισε περαστικός με αποτέλεσμα να σημάνει συναγερμός στις Αρχές, ενώ στην επιχείρηση ανάσυρσης του νεκρού από το ποτάμι συμμετείχαν διασώστες και εθελοντές από ΕΜΑΚ και ΟΦΚΑΘ.
Η οικογένεια του 61χρονου είχε δηλώσει την εξαφάνισή του στις 4 Μαρτίου.
Το παρατημένο αυτοκίνητο και το σημείωμα του αγνούμενου
Μάλιστα, σύμφωνα με τις ίδιες πηγές, το ΙΧ επιβατικό όχημα του αγνοουμένου είχε εντοπιστεί από το πρώτο 24ωρο της εξαφάνισης στη γέφυρα του Αξιού στην περιοχή του Βαλτοχωρίου Θεσσαλονίκης, με το κλειδί πάνω στη μίζα του αυτοκινήτου, ενώ ο 61χρονος είχε αφήσει ένα σημείωμα, στο οποίο ανέφερε ότι πρόκειται να βάλει τέλος στη ζωή του.
Το ερώτημα για την ταυτότητα της σορού πρόκειται να απαντηθεί εντός της ημέρας, μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ταυτοποίησης από την οικογένεια του 61χρονου- η σορός του οποίου έχει μεταφερθεί στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης- με τη λήψη δακτυλικών αποτυπωμάτων και άλλων μέσων.
Επιπλέον σύμφωνα με άλλες πηγές του grtimes.gr, αύριο το πρωί αναμένεται να διενεργηθεί η ιατροδικαστική εξέταση στη σορό από την Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θεσσαλονίκης για τις συνθήκες θανάτου του άντρα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!