Σε μια απίστευτη καταγγελία προχώρησε ο δικηγόρος Γιώργος Μπαρτζώκης που εκπροσωπεί έναν πολυτραυματία από το δυστύχημα στα Τέμπη, για το μοιραίο βράδυ της σύγκρουσης.
Όπως ανέφερε ο Γιώργος Μπαρτζώκης μιλώντας στον ΣΚΑΪ, έφτασε σε αυτόν μια πληροφορία το βράδυ της Πέμπτης.
Κάτοικοι της περιοχής που είναι ο σταθμός του ΟΣΕ στη Λάρισα, του μετέφεραν ότι λίγη ώρα μετά από την αναχώρηση του τρένου, στήθηκε στο σταθμαρχείο Λάρισας γιορτή, με μουσικές.
«Μου ήρθε μια πληροφορία από κατοίκους της περιοχής του ΟΣΕ Λάρισας, εκεί που βρίσκεται ο σταθμός. Μου είπαν πως την ώρα του ατυχήματος ακούγονταν τραγούδια και χαρές μέσα από το σταθμαρχείο της Λάρισας. Σαν πάρτι… Αυτό έγινε μετά τις 11 το βράδυ, μετά την αναχώρηση των τρένων. Μόλις έφυγε το τρένο από τη Λάρισα άρχισαν μουσικές», ανέφερε ο κ. Μπαρτζώκης δικηγόρος πολιτικής αγωγής του Λάζου Παπαζήση.
Μάλιστα όπως σημείωσε του είπαν πως η συγκεκριμένη κατάσταση με τα τραγούδια μέσα από τον σταθμό συνέβη για δεύτερη συνεχόμενη ημέρα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!