Στο πένθος έχει βυθιστεί η αθλητική οικογένεια του ΠΑΟΚ καθώς πέθανε ο Μάκης Μαυρομιχάλης, ο άνθρωπος που έγινε γνωστός ως «Μανάβης» και μεγάλωσε γενιές και γενιές οπαδών του δικεφάλου του Βορρά αφιερώνοντας όλη του τη ζωή στην αγαπημένη του ομάδα.
Ο φίλαθλος «Μανάβης» ήταν για δεκαετίες ένας ηγέτης για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ οπότε η είδηση για τον θάνατό του μετά από ανακοπή καρδιάς να στεναχωρήσει τους πάντες, συμπεριλαμβανομένων και των ανθρώπων της ομάδας, με την ΠΑΕ να αναφέρει σε μήνυμά της:
«Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, ο μυθικός «Μανάβης» δεν είναι πια μαζί μας. Το αποτύπωμά του ωστόσο θα μείνει ανεξίτηλο και η θύμησή του θα ζωντανεύει όσο η ιαχή ΠΑΟΚ δονεί τα τσιμέντα των γηπέδων.
Ο Στρατηγός δημιούργησε το μεγαλείο της Τούμπας κι ενός τεράστιου λαού, θέτοντας τα θεμέλια για το τετράπτυχο: Περηφάνεια, Αντίσταση, Όνειρο, Κατάκτηση.
Σεβόμαστε την επιθυμία της οικογένειας να ταφεί σε στενό οικογενειακό κύκλο και τους εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια…».
Ο Μάκης Μαυρομιχάλης, ο μυθικός «Μανάβης» δεν είναι πια μαζί μας.
— PAOK FC (@PAOK_FC) March 14, 2023
Το αποτύπωμά του ωστόσο θα μείνει ανεξιτηλο και η θύμηση του θα ζωντανεύει όσο η ιαχή ΠΑΟΚ δόνεί τα τσιμέντα των γηπέδων pic.twitter.com/3gpN58QCfN
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!