Εικόνες εγκατάλειψης και έλλειψης σεβασμού προς τους ασθενείς έρχονται από το νοσοκομείο του Ρίου. Μια γερή βροχόπτωση ήταν αρκετή για να αναδείξει τα σοβαρά προβλήματα υποδομής του νοσοκομείου.
Λόγω της έντονης βροχόπτωσης, τα νερά μπήκαν από την ταράτσα με αποτέλεσμα να υποχωρήσει τμήμα της ψευδοροφής και να πέσουν σοβάδες στις καρέκλες των επισκεπτών.
Όπως λένε βέβαια εργαζόμενοι του νοσοκομείου δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, καθώς το κτίριο αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.
Σύμφωνα με ρεπορτάζ του ΟΡΕΝ, αυτό το διάστημα βρίσκεται σε εξέλιξη μια εργολαβία ενεργειακής αναβάθμισης του κτηρίου, που θα βελτιώσει το κέλυφος του νοσοκομείου και θα περιορίσει το πρόβλημα.
Το νοσοκομείο του Ρίου ωστόσο δεν είναι το μόνο νοσοκομείο του ΕΣΥ που έχει εγκαταλειφθεί. Πριν μερικές μερες είδε το φως της δημοσιότητας ρεπορτάζ για το νοσοκομείο της Ρόδου, μέσα στο οποίο κόβουν βόλτες, γάτες, ποντίκια και περιστέρια.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!