Η κυρία Μαρία Καζολέα από ένα χωριό της δυτικής Μάνης, ανέβασε στο Twitter ένα βίντεο από τους χθεσινούς χαιρετισμούς.
Στο βίντεο που έχει ανεβάσει, ακούγεται η φωνή του παπά μέσα σε μια άδεια εκκλησία στην οποία όπως λέει βρίσκεται μόνο η ίδια και η κυρία Ελισάβετ.
«Και έτσι σιγά σιγά σβήνει ο Ελληνισμός στα χωριά της Δυτ.Μάνης…απόψε ήμασταν στους Χαιρετισμούς, εγώ κι η Ελισάβετ…», έγραψε στο tweet της.
Μάλιστα, κάτω από την ανάρτησή της αρκετοί ήταν εκείνοι που έσπευσαν να σχολιάσουν πως πολλά χωριά δεν έχουν κατοίκους και σχεδόν όλα τα σπίτια είναι σφραγισμένα.
Και έτσι σιγά σιγά σβήνει ο Ελληνισμός στα χωριά της Δυτ.Μάνης…απόψε ήμασταν στους Χαιρετισμούς, εγώ κι η Ελισάβετ…😞😞😞 pic.twitter.com/JyiLNLYSMf
— ΜΑΡΙΑ ΚΑΖΟΛΕΑ (@vythos70) March 10, 2023
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!