Συνελήφθη στο Αγρίνιο, από τους αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Αγρινίου, ένας Έλληνας, σε βάρος του οποίου είχε σχηματιστεί δικογραφία για εγκληματική οργάνωση και διάπραξη διακεκριμένων κλοπών.
Από την προανάκριση που ενήργησαν οι αστυνομικοί της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Αγρινίου με τη συνδρομή των αστυνομικών του Γραφείου Εγκληματολογικών Ερευνών της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ακαρνανίας, προέκυψε ότι ο κατηγορούμενος ενεργώντας από κοινού με ακόμα έναν άγνωστο συνεργό του, διέπραξε από την 7/2/2023 έως την 26/2/2023 τέσσερις κλοπές, από τις οποίες οι τρεις απόπειρες σε Ιερούς Ναούς σε περιοχές του Αγρινίου.
Πιο συγκεκριμένα, ο κατηγορούμενος με τουλάχιστον ακόμα έναν άγνωστο συνεργό του, με την χρήση διαρρηκτικών εργαλείων διέρρηξαν πόρτες τεσσάρων Ιερών Ναών, αφαιρώντας συνολικά 100 ευρώ από παγκάρι Ιερού Ναού και ένα ξυλόγλυπτο κυτίο, αξίας 400 ευρώ. Ο συλληφθείς κρατείται προκειμένου να οδηγηθεί στον Ανακριτή Αγρινίου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!