Με απόλυτο αίσθημα ευθύνης και με σεβασμό στην μνήμη των θυμάτων του τραγικού σιδηροδρομικού ατυχήματος η Οργανωτική Επιτροπή αποφάσισε να αναβάλει την διεξαγωγή του αγώνα για την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023.
Δυστυχώς η σημερινή ημέρα αποτελεί μέρα πένθους και για την πόλη μας.
Επίσης θέλουμε να ενημερώσουμε ό,τι στο πλαίσιο την Κοινωνικής Αλληλεγγύης και καθώς χρήματα από τον αγώνα μας πηγαίνουν σε φιλανθρωπικούς σκοπούς, αποφασίστηκε να χρηματοδοτηθεί από τα έσοδα του Katerini Run 2023 ο Πανελλήνιος Σύλλογος Πρόληψης και Συμπαράστασης Ανήλικων Θυμάτων Τροχαίων Ατυχημάτων.
Ευχόμαστε να είναι το τελευταίο δυστύχημα στην πατρίδα μας.
Καλό Παράδεισο στους συνανθρώπους μας που έχασαν τη ζωή τους, ταχεία ανάρρωση στους τραυματίες και κουράγιο στους οικείους.
ΑΠΣ Δρομέων Ν. Πιερίας "ΖΕΥΣ"
Από την Ο.Ε.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!