Δύο νεκρούς σε Πάρο και Μύκονο που οδηγούσαν ηλεκτρικά πατίνια θρηνούν οι Κυκλάδες τα τελευταία 24ωρα.
Ειδικότερα, το ένα από τα τροχαία με ηλεκτρικό πατίνι σημειώθηκε το πρωί της Τρίτης (18/4) στην Πάρο, στην περιοχή του Αμπελά, όταν ένας 60χρονος με καταγωγή από την Αλβανία παρέσυρε έναν 26χρονο.
Όπως μεταδίδει το cyclades24.gr, ο νεαρός μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας του νησιού ωστόσο λίγο αργότερα υπέκυψε στα τραύματά του, ενώ ο 60χρονος συνελήφθη. Τα ακριβή αίτια και οι συνθήκες του τροχαίου δυστυχήματος ερευνώνται από το τοπικό αστυνομικό τμήμα της Πάρου.
Λίγες μέρες νωρίτερα και συγκεκριμένα το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα (16/4), είχε σημειωθεί κι άλλο θανατηφόρο τροχαίο με ηλεκτρικό πατίνι, εκείνη τη φορά στη Μύκονο.
Σύμφωνα με το cyclades24.gr, ένας 22χρονος αλλοδαπός παρέσυρε έναν 42χρονο που οδηγούσε ηλεκτρικό πατίνι στην επαρχ. οδό Όρνου – Χώρας Μυκόνου, με αποτέλεσμα να τον τραυματίσει θανάσιμα.
Ο οδηγός του αυτοκινήτου συνελήφθη. Τα ακριβή αίτια και οι συνθήκες του τροχαίου ερευνώνται από την Υποδιεύθυνση Αστυνομίας Μυκόνου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!