2 Ασημένια μετάλλια και 1 Χάλκινο μετάλλιο από τους Εφήβους του Αρχέλαου Κατερίνης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης στο Μουζάκι της Καρδίτσας.
Το Παλαιστικό τμήμα του Αρχέλαου Κατερίνης μετά από χρόνια δεν ανέβηκε στο βάθρο των νικητών αφού είχε ελλιπή αποστολή λόγω απουσίας των τεσσάρων πρωταθλητών του με την Εθνική ομάδα Πάλης U17 στην Τσεχία και λόγω τραυματισμών.
Είχε όμως πολύ καλή παρουσία και κατετάγη τελικά στην 7η θέση της γενικής κατάταξης!
Οι αθλητές του Αρχέλαου Κατερίνης που διακρίθηκαν:
Σάββας Χαριτίδης - 2ος Ασημένιο μετάλλιο
Στέφανος Οικονομίδης - 2ος Ασημένιο μετάλλιο
Ηλιατζίκης Πασχάλης - 3ος Χάλκινο μετάλλιο
Την αποστολή του Αρχέλαου Κατερίνης συνόδεψε ο προπονητής Σάββας Τσεντίδης.
Είχε όμως πολύ καλή παρουσία και κατετάγη τελικά στην 7η θέση της γενικής κατάταξης!
Οι αθλητές του Αρχέλαου Κατερίνης που διακρίθηκαν:
Σάββας Χαριτίδης - 2ος Ασημένιο μετάλλιο
Στέφανος Οικονομίδης - 2ος Ασημένιο μετάλλιο
Ηλιατζίκης Πασχάλης - 3ος Χάλκινο μετάλλιο
Την αποστολή του Αρχέλαου Κατερίνης συνόδεψε ο προπονητής Σάββας Τσεντίδης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!