Την τελευταία της πνοή μέσα στο ασθενοφόρο άφησε μία 41χρονη από τα Καλάβρυτα το Μεγάλο Σάββατο (15/4).
Αναλυτικότερα, σύμφωνα με το Tempo24.News, η άτυχη γυναίκα ξεκίνησε από τα Καλάβρυτα με συγγενικά της πρόσωπα για ημερήσια εκδρομή στη Ναύπακτο.
Στον δρόμο όμως κι ενώ βρισκόταν κοντά στο ύψος του Μ. Σπηλαίου ένιωσε έντονη αδιαθεσία, με αποτέλεσμα οι συγγενείς της να τη μεταφέρουν στο νοσοκομείο Καλαβρύτων.
Ωστόσο εκεί οι γιατροί διαπίστωσαν πως η κατάστασή της ήταν σοβαρή και θα έπρεπε να διακομιστεί σε άλλο νοσηλευτικό ίδρυμα.
Έτσι, ξεκίνησε η μεταφορά της με ασθενοφόρο προς το νοσοκομείο του Αιγίου, ενώ είχε ενημερωθεί ομάδα γιατρών στο Πανεπιστημιακό της Πάτρας.
Όμως, κατά τη διακομιδή της η γυναίκα υπέστη ανακοπή καρδιάς. Όταν το ασθενοφόρο έφτασε στο νοσοκομείο του Αιγίου που ήταν και το κοντινότερο, διαπιστώθηκε ο θάνατός της.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!