Περιστατικά υπέρμετρης κατανάλωσης φαγητού καταγράφηκαν στην Πάτρα τις προηγούμενες ημέρες, καθώς φαίνεται ότι κάποιοι έφαγαν του… σκασμού, με αποτέλεσμα να καταλήξουν στα εξωτερικά ιατρεία των νοσοκομείων της αχαϊκής πρωτεύουσας.
Ειδικότερα, όπως μεταδίδει το dete.gr, τουλάχιστον πέντε άνθρωποι μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο του Αγίου Ανδρέα μετά το πασχαλινό τραπέζι.
Εκτός αυτού, το τηλεφωνικό κέντρο του ΕΚΑΒ δέχθηκε κλήσεις καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας, ενώ κάποιοι μεταφέρθηκαν με τα αυτοκίνητα συγγενών που συνέτρωγαν στο πασχαλινό τραπέζι.
Μεταξύ αυτών, άνδρες και γυναίκες διαφόρων ηλικιών τόσο από την Πάτρα όσο και από χωριά του νομού Αχαΐας.
Και τα παραπάνω δεν ήταν τα μοναδικά περιστατικά, καθώς όπως αναφέρει το pelop.gr, υπήρξαν και κάποια παραλίγο «πνιγμοί», αλλά όλα αντιμετωπίστηκαν χωρίς προβλήματα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!