Συγκινητική υποδοχή Κουλκουδίνα στον Κολινδρό!
Εντυπωσιακή υποδοχή επεφύλαξαν οι κάτοικοι του Κολινδρού στον υποψήφιο Βουλευτή Πιερίας της Ν.Δ. Σπύρο Κουλκουδίνα, τόπο καταγωγής του, στην ανοικτή συγκέντρωση στην κεντρική πλατεία του ιστορικού δήμου το βράδυ του Σαββάτου.
Με χειροκροτήματα και παλμό, σε ένα μοναδικό πανηγυρικό κλίμα άνθρωποι όλων των ηλικιών, βρέθηκαν στο πλευρό του σε μια συγκινησιακά φορτισμένη ομιλία από τον ίδιο με αναφορές στην ιδιαίτερη σχέση του με τους ανθρώπους του Κολινδρού.
Ο Σπύρος Κουλκουδίνας στην ομιλία του αναφέρθηκε συνοπτικά στο έργο της κυβέρνησης της Ν.Δ. , σημείωσε την κρισιμότητα της κάλπης της 21ης Μαΐου και δεν παρέλειψε να αναφερθεί σε ζητήματα που απασχολούν την τοπική κοινωνία.
Μεταξύ άλλων τόνισε: «Σε λίγες ημέρες θα κληθούμε να επιλέξουμε την κυβέρνηση της χώρας μας. Η εκλογική αυτή αναμέτρηση λοιπόν είναι κρίσιμη. Γιατί από αυτήν θα επιλέξουμε ποιος θέλουμε να κυβερνήσει αυτή τη χώρα. Ποιον θέλουμε πρωθυπουργό, ποια πολιτική δύναμη απέδειξε ότι μπορεί στα δύσκολα. Το σύνθημα μας για σταθερότητα, συνέχεια και συνέπεια είναι τρεις λέξεις που συμπυκνώνουν τρεις μεγάλες κατακτήσεις. Γιατί από το 2019 μέχρι σήμερα πετύχαμε να ανακτήσουμε το χαμένο έδαφος της τετραετίας ΣΥΡΙΖΑ. Τα καταφέραμε. Δεν το λέμε εμείς. Το απέδειξε η ιστορία. Δεν θα ισχυριστώ ότι δεν έγιναν λάθη. Δεν θα πω ότι όλα λειτούργησαν τέλεια. Θα ήταν και ψέμα και προσπάθεια ωραιοποίησης και δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Σκοπός μου είναι να θυμίσω, να υπενθυμίσω, να αναδείξω όσα πετύχαμε μέσα σε μόλις τέσσερα χρόνια με απανωτές -μεγάλες κρίσεις».
Κλείνοντας την ομιλία του και έντονα φορτισμένος τόνισε: «Νέοι άνθρωποι σε όλη τη χώρα βρίσκονται όπως εγώ σ’αυτον τον αγώνα για τον ίδιο λόγο. Γιατί ο Κυριάκος Μητσοτάκης πιστεύει στη νέα γενιά πολιτικών και το απέδειξε με την επιλογή νέων ανθρώπων στο 50% των ψηφοδελτίων σε όλη την επικράτεια. Σας ζητώ να βάλετε τη Γενιά μας μπροστά, να της δώσετε την ευκαιρία που δικαιούται. Να μας επιτρέψετε να δουλέψουμε και να ανακτήσουμε την εμπιστοσύνη όλων των πολιτών, Σας ζητώ να μας επιτρέψετε να σας δείξουμε πως ο πολιτικός δεν έχει μόνο στόμα αλλά και αυτιά. Είμαι σήμερα εδώ για να σας ζητήσω να μου δώσετε τη δύναμη να το κάνω. Να μου δώσετε τη δυνατότητα να διεκδικήσω. Εδω σ’ αυτήν την πλατεία στις 21 Μαΐου θα πανηγυρίσουμε τη μεγάλη μας νίκη, για εμάς, για τα παιδιά μας, για την πατρίδα μας».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!