Ευχαριστήριο μήνυμα εξέδωσε ο ΕΟΣ Κατερίνης προς τον υποψ. Βουλευτή Πιερίας κ. Σπύρο Κουλκουδίνα για την ευγενική χορηγία του στον σύλλογο, ενός απινιδωτή. Συγκεκριμένα το μήνυμα του ΕΟΣ αναφέρει:
"Ευχαριστούμε τον συμπολίτη μας κ. ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑ ΣΠΥΡΟ για την ευγενική χορηγία πρόσφορα ζωής ενός ΑΠΙΝΙΔΩΤΗ προς τον σύλλογο μας.
H αιφνίδια καρδιακή ανακοπή μπορεί να συμβεί σε οποιονδήποτε, οπουδήποτε και ανά πάσα στιγμή.
Ολοι μας μπορούμε να είμαστε χρήσιμοι στην πράξη, κι όχι στα λόγια.
Ευχαριστούμε την Διασωστική ομάδα για την ενημέρωση σε πρακτικές "πρώτων βοηθειών" "καρπα" και "τεχνικής αναπνοής"
Μπορείς να σώσεις μια ανθρώπινη ζωή, με μια πράξη.
Μπορείς να βοηθήσεις να σωθεί μια ανθρώπινη ζωή με μια προσφορά.
Προσφορά ζωής."
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!