Στο Νοσοκομείο Αγρινίου νοσηλεύονται τρεις μαθητές Δημοτικού Σχολείου του Αγρινίου, καθώς την περασμένη Πέμπτη, κατά τη διάρκεια μαθήματος, συμμαθητής τους φέρεται να άνοιξε πυροσβεστήρα στην τάξη, με αποτέλεσμα να εισπνεύσουν σκόνη.
Τα παιδιά ενημέρωσαν τους γονείς τους μόλις σχόλασαν και μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο.
«Νοσηλεύονται τρία παιδιά στο νοσοκομείο λόγω αναφερόμενης επαφής με ξηρά σκόνη από πυροσβεστήρα. Διακομίσθηκαν με ήπιο βήχα, όχι αναπνευστικά προβλήματα», ανέφερε σχετικά η παιδίατρος του Νοσοκομείου Αγρινίου, Ουρανία Αλεξανδροπούλου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!