Αίσιο τέλος είχε η εξαφάνιση της 51χρονης μητέρας και της 24χρονης κόρης της από την περιοχή της Ευκαρπίας, στη Θεσσαλονίκη. Η περιπέτειά τους έληξε χθες το βράδυ, δίνοντας τέλος στην αγωνία των δικών τους ανθρώπων που τις αναζητούσαν.
Οι δυο γυναίκες ενημερώθηκαν μέσω της ενεργοποίησης του μηχανισμού Missing Alert για την αναζήτησή τους από τους οικείους τους και άμεσα επικοινώνησαν μαζί τους ώστε να τους πουν ότι είναι καλά και ότι βρίσκονται σε χώρα του εξωτερικού.
Η διπλή εξαφάνιση δηλώθηκε στην αστυνομία με το Χαμόγελο του Παιδιού να δίνει στη δημοσιότητα τα στοιχεία τους, σε μια προσπάθεια να βρεθεί ένα ίχνος ζωής.
Όπως φαίνεται αποφάσισαν να ταξιδέψουν στο εξωτερικό χωρίς να ενημερώσουν φίλους και στενούς συγγενείς τους, με αποτέλεσμα να δηλωθούν ως αγνοούμενες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!