Η Φωτογραφική Ομάδα Κατερίνης του Συλλόγου Εικαστικών Καλλιτεχνών Πιερίας διοργανώνει, ομαδική έκθεση φωτογραφίας με θέμα: "Χαμένη Αθωότητα".
Τα εγκαίνια της έκθεσης είναι το Σάββατο, 29 Απριλίου 2023 και ώρα 19:30, στην Αστική Σχολή Κατερίνης.
Στην εκδήλωση θα μιλήσει η κ. Σαββινίδου Σοφία, ψυχοπαιδαγωγός, επιστημονική υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης Πιερίας Άτρακτος με θέμα: "Η χαμένη αθωότητα και ο δρόμος των εξαρτήσεων".
Την εκδήλωση θα πλαισιώσουν μουσικά τα παιδιά του Δημοτικού Ωδείου Κατερίνης.
"Όλοι οι μεγάλοι ήταν κάποτε παιδιά... μα λίγοι ίσως ανάμεσά τους το θυμούνται..."
Συμμετέχουν οι φωτογράφοι:
Δεληγιώργη Δάφνη, Δεμερτσίδου Χριστίνα, Δερμεντζίδης Συμεών, Κλαπάντα Ελένη, Κοντοδημητρόπουλος Δημήτρης, Κόσυβας Θάνος, Κουκουτσίλης Δημήτρης, Κουλκουδίνα Μαρία Άννα, Κουτσουρά Ζωή, Κωστόπουλος Βασίλης, Μακρίδης Σταύρος, Μπαμπάνη Κυριακή, Μπαρμπαγεωργοπούλου Σταυρούλα, Μπίνου Ουρανία, Παπαγεωργίου Ειρήνη, Σαμοθράκης Γιάννης, Σταμούλης Αντώνης, Σωτηρίου Κατερίνα, Τασχουνίδου Ρέα, Ταχτσίδου Αντιγόνη, Τζιτζιλή Στέλλα, Φτάρας Παναγιώτης.
Διάρκεια έκθεσης: 29 Απριλίου έως τις 7 Μαΐου 2023.
Ώρες λειτουργίας: 18:00 - 21:00.
Συνδιοργανωτές:
Οργανισμός Παιδείας Πολιτισμού Αθλητισμού και Πρόνοιας του Δήμου Κατερίνης.
Δημοτικό Ωδείο Κατερίνης.
Επιμέλεια έκθεσης: Κοντοδημητρόπουλος Δημήτρης.
Σχεδιασμός αφίσας/φωτογραφία: Φτάρας Παναγιώτης.
Χορηγοί: Οινοποιείο Αδάμος, Φούρνοι Κατσαρός, Κτήμα Καρασίμου.
Την έκθεση μπορούν να επισκέπτονται παιδιά της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης κατόπιν συνεννόησης στο τηλέφωνο 697 4573429.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!