Με το ποσό των 1.703.500€ χρηματοδοτήθηκε ο Δήμος Δίου-Ολύμπου για την αντικατάσταση των σωλήνων ύδρευσης στις κοινότητες Καρίτσας, Κονταριώτισσας και Νέας Εφέσου. Στο ποσό περιλαμβάνεται και η προμήθεια και εγκατάσταση μεταλλικής δεξαμενής ύδρευσης 600 κυβικών μέτρων στην Καρίτσα.
Η χρηματοδότηση έγινε από το Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, μετά την κατάθεση του σχετικού φακέλου από την Αντιδημαρχία Ανάπτυξης και Προγραμματισμού.
Πρόκειται για αντικατάσταση του δικτύου σωλήνων πόσιμου νερού 40ετίας στις τρεις κοινότητες, συνολικού μήκους προσεγγιστικά 13,8 χιλιομέτρων. Με την εγκατάσταση της νέας δεξαμενής στην Καρίτσα καλύπτονται οι ανάγκες ύδρευσης της κοινότητας.
Σταδιακά, μεθοδευμένα και με συνέπεια αναβαθμίζονται όλα εκείνα τα σημεία που χρήζουν αντικατάστασης σε κάθε κοινότητα του Δήμου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!