Σε αλλαγή του ονόματος προχωρά το κόμμα Εμφιετζόγλου προκειμένου να συμμετάσχει χωρίς πρόβλημα στις επόμενες εθνικές εκλογές.
Το κόμμα θα φέρει από δω και στο εξής το όνομα του ιδρυτή της «Πρόδρομος Εμφιετζόγλου».
Η ανακοίνωση έχει ως εξής:
Η Πατριωτική Ένωση θεωρεί απολύτως νόμιμη την ονομασία και το έμβλημά μας και απαράδεκτη, παράνομη την απόφαση του Αρείου Πάγου.
Χρέος μας όμως είναι να επιλέξουμε μια ονομασία για τις επόμενες εκλογές που δεν θα μπορεί κατά κανένα τρόπο να απορρίψει ο Άρειος Πάγος ούτε οι μεθοδεύσεις των Μητσοτάκη – Ντόρας – Γεραπετρίτη.
Όθεν επελέγη το όνομα:
Πρόδρομος Εμφιετζόγλου
Σημειώνεται ότι όταν δικαιωθούμε από το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων θα επανέλθει και το «Ήλιος της Βεργίνας» και το «Πατριωτική Ένωση».
-Ο-
Πρόεδρος
Πρόδρομος Εμφιετζόγλου.
Υπενθυμίζεται πως την περασμένη εβδομάδα ο Άρειος Πάγος έκανε αποδεκτή την προσφυγή κατά της «Πατριωτικής Ένωσης» για ονοματοκλοπή που κατέθεσε συνεπώνυμο κόμμα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!