Στα πλαίσια του
2ου Φεστιβάλ Πάρκου που διοργανώνει ο Δήμος Κατερίνης στο Δημοτικό Πάρκο της πόλης , ο Αίολος Κατερίνης συμμετείχε για μια ακόμη χρονιά με Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού, Διαγωνισμό Κύβου του Ρούμπικ και Τουρνουά Μίνι Βόλεϊ.
Το Σάββατο 13 Μαΐου στις 11:00πμ ξεκίνησε το 3ο Κυνήγι Κρυμμένου Θησαυρού, που διοργάνωσε ο Αίολος Κατερίνης, με την συμμετοχή πολλών παιδιών τα οποία ξεσήκωσαν όλο το πάρκο ψάχνοντας τους γρίφους. Η μπλε ομάδα ήταν η νικήτρια που βρήκε το σεντούκι με τον θησαυρό αλλά όλοι οι συμμετέχοντες απόλαυσαν λιχουδιές από το Eκάβη Lounge Bar καθώς και από τα Express Market Μετενίδη Παναγιώτη.
Αμέσως μετά ξεκίνησε ο διαγωνισμός κύβου του Ρούμπικ, ο οποίος γίνεται για 1η φορά αλλά υποσχόμαστε και συνέχεια καθώς όλος ο κόσμος που παρακολούθησε έμεινε ενθουσιασμένος από την ταχύτητα επίλυσής του από τους μικρούς μαθητές. Στον διαγωνισμό συμμετείχαν 13 μαθητές, οι οποίοι έκαναν από 5 προσπάθειες ο καθένας, και νικητής αναδείχθηκε ο Γκιουλμπασάνης Κώστας με τον καλύτερο μέσο χρόνο στα 26,758’’.
Την Κυριακή 14 Μαΐου το πρωί ξεκίνησε το τουρνουά μίνι βόλεϊ. Καλεσμένοι του Αίολου Κατερίνης ήταν η ομάδα του Μακεδονικού Θεσσαλονίκης και η ομάδα ΓΑΣ Αλεξάνδρειας. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε λόγω βροχής στο Β΄ΔΑΚ όπου οι συμμετοχές ξεπέρασαν τους 100. Το τουρνουά καλύφθηκε υγειονομικά από το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Κατερίνης. Επίσης το κέρασμα των αθλητών ήταν μια χορηγία των S/M ΠΙΤΣΙΑΣ. Αμέσως μετά τα λεωφορεία των φιλοξενούμενων κατευθύνθηκαν προς το Φεστιβάλ Πάρκου όπου περιηγήθηκαν στους 12 Άθλους του Ηρακλή.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!