Στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος
Ithics Erasmus+ μαθητές με τους συνοδούς καθηγητές τους επισκέφθηκαν το πρωί της Δευτέρας 8 Μαΐου, το Επιμελητήριο Πιερίας.
Η αποστολή αποτελούνταν από 38 μαθητές και καθηγητές από τη Γερμανία, Ισπανία, Γαλλία και Πολωνία τους οποίους συνόδευαν ο Διευθυντής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας κ. Γεώργιος Μακρής καθώς και καθηγητές και μαθητές του 4ου Γ.Ε.Λ.
Η αποστολή ενημερώθηκε από στελέχη του Επιμελητηρίου σχετικά με το ρόλο, τη λειτουργία και τις υπηρεσίες που προσφέρει στην τοπική επιχειρηματική κοινότητα.
Ακολούθησε επίσκεψη στην υπό διαμόρφωση Μουσειακή Έκθεση Παραδοσιακών Επαγγελμάτων που στεγάζεται στο κτήριο του Επιμελητηρίου Πιερίας, από την κα Μυράντα Παππά.
Τέλος, ξεναγήθηκε η αποστολή στους εργασιακούς και συνεδριακούς χώρους του Επιμελητηρίου και δόθηκε έντυπο υλικό με πληροφορίες για το Νομό Πιερίας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!