Σοβαρό τροχαίο ατύχημα, σημειώθηκε λίγο πριν τις 8 το πρωί της Τετάρτης στην Καλαμάτα.
Ειδικότερα, όπως αναφέρουν πληροφορίες της ΕΡΤ, λεωφορείο του αστικού ΚΤΕΛ το οποίο παραλαμβάνει μαθητές από τη «Διασπορά» της 120 ΠΕΑ, κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες, παρέσυρε ένα 8χρονο παιδί, τραυματίζοντας το σοβαρά στο πόδι.
Καλαμάτα: Θα χρειαστεί χειρουργείο το παιδί
Το παιδί διακομίστηκε άμεσα στο Γενικό Νοσοκομείο Καλαμάτας, όπου, σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει η ΕΡΤ, έχει υποστεί ανοιχτό κάταγμα στο πόδι και θα χρειαστεί να χειρουργηθεί πολύ σύντομα, ενώ εξετάζεται και το ενδεχόμενο να μεταφερθεί σε Νοσοκομείο της Αττικής.
Προανάκριση για τα αίτια του ατυχήματος διενεργεί το τμήμα τροχαίας της Α.Δ. Μεσσηνίας και ήδη έχει κληθεί για κατάθεση ο οδηγός του λεωφορείου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!