Την ανεμπόδιστη πρόσβαση στους χώρους διδασκαλίας των μαθητών με κινητικά προβλήματα εξασφάλισε ο Δήμος Κατερίνης, με την εγκατάσταση ανελκυστήρα στο 9ο Δημοτικό Σχολείο.
Με όλα τα μέτρα ασφαλούς χρήσης και προστασίας, ο ανελκυστήρας τέθηκε ήδη σε λειτουργία ικανοποιώντας αίτημα πολλών ετών της εκπαιδευτικής κοινότητας.
«Με ευαισθησία και σεβασμό απέναντι στα άτομα με αναπηρία και στα προβλήματα κινητικότητας που αντιμετωπίζουν, η τοποθέτηση του ανελκυστήρα καθιστά το 9ο Δημοτικό Σχολείο Κατερίνης ανοιχτό και προσβάσιμο σε όλους» επισημαίνει ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!