Κάποια πράγματα αλλάζουν στην Ελληνική Αστυνομία που θέλει να δείξει ένα πιο μοντέρνο πρόσωπο. Και τα social media βοηθούν πολύ σε αυτό.
Η Ελληνική Αστυνομία κάνει σοβαρές προσπάθειες να πιάσει τα μηνύματα της εποχής και να συμβαδίσει με τα νέα δεδομένα. Και κάνει και χρήση των social media, άλλοτε λιγότερο και άλλοτε περισσότερο επιτυχημένα.
Στη νέα ανάρτηση που ανέβηκε στο twitter, η ΕΛΑΣ συμμετέχει στο hastag #σέξυ_είναι, όπου ο κάθε χρήστης αναρτά την δική του αντίληψη για το τι είναι σέξυ. Μάλιστα το συγκεκριμένο hastag τρεντάρει πολύ ψηλά σήμερα στο ελληνικό twitter!
Για τους ανθρώπους της Ελληνικής Αστυνομίας σέξυ είναι η εικόνα της Suzuki Hayabusa, η οποία εδώ και κάποιο καιρό βρίσκεται σε υπηρεσία.
Με τρομακτικές επιταχύνσεις και τελική ταχύτητα που ξεπερνάει κατά πολύ τα 300 χλμ./ώρα, η Hayabusa μπορεί να γίνει ο εφιάλτης των «κοντράκηδων» και όσων παρανόμων πιστεύουν ότι θα ξεφύγουν από το νόμο.
Η Suzuki Hayabusa της Ελληνικής Αστυνομίας είναι πρώτης γενιάς και για πολλούς ήταν η καλύτερη «Busa» που φτιάχτηκε ποτέ. Με τετρακύλινδρο κινητήρα 1.300 κ.εκ. και ιπποδύναμη που ξεπερνά τους 170 ίππους η μοτοσικλέτα παραμένει μια από τις ταχύτερες που κυκλοφορούν στους δρόμους.
Η Suzuki το 2022 παρουσίασε την 3η γενιά του μοντέλου με ισχύς 190 ίππους και κορυφαία ηλεκτρονικά συστήματα που την κάνουν ακόμα πιο γρήγορη και ασφαλέστερη.
Παράλληλα το μαγικό χέρι των μηχανικών της Suzuki, την έχουν κάνει άκρως φιλική και εύκολη στην οδήγηση, κάτι που σημαίνει ότι στα χέρια ενός έμπειρου και καλά εκπαιδευμένου αστυνομικού μπορεί να γίνει φόβος και τρόμος στους αυτοκινητοδρόμους και τις μεγάλες λεωφόρους.
#σεξυ_ειναι pic.twitter.com/Fk7IlvyqfY
— Ελληνική Αστυνομία (@hellenicpolice) May 12, 2023
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!