Η συναυλία των σπουδαστών της τάξης Κιθάρας του καθηγητή Δημήτρη Τζιώκα πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 19/05, στο Πνευματικό Κέντρο, στο πλαίσιο των εαρινών εκδηλώσεων του Δημοτικού Ωδείου Κατερίνης,
Οι σπουδαστές που συμμετείχαν ερμήνευσαν έργα από το κλασικό, σύγχρονο και ελληνικό ρεπερτόριο, αφιερώνοντας τη συναυλία στο συνθέτη και κιθαρίστα Νότη Μαυρουδή. Η συναυλία έκλεισε με ντουέτα για δύο κιθάρες, και με το τραγούδι του Νότη Μαυρουδή «Πρωινό τσιγάρο» όπου έπαιξε και ο καθηγητής της τάξης, Δημήτρης Τζιώκας, προκαλώντας τη συγκίνηση και τον ενθουσιασμό των μαθητών και του κοινού.
Η πρόεδρος του Δ.Σ. του Δ.Ω.Κ. Στέλλα Χαρισσοπούλου συγχαίρει όλους τους σπουδαστές για την πρόοδό τους στη μουσική και ιδιαίτερα τον καθηγητή Δημήτρη Τζιώκα για την ποιότητα του καλλιτεχνικού και εκπαιδευτικού του έργου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!