Κώστας Κουκοδήμος: «Το υποσχεθήκαμε και το κάνουμε! Μιλάμε με πράξεις και όχι με λόγια»
Οι πολίτες του Κορινού ενημερώθηκαν σε ανοικτή εκδήλωση της ΔΕΥΑΚ για το πολυαναμενόμενο έργο που λύνει οριστικά το πρόβλημα του νερού
«Το υποσχεθήκαμε και το κάνουμε! Μιλάμε με πράξεις και όχι με λόγια. Σε όσους παπαγαλίζουν διάφορα αριστερά και δεξιά έχω να πω ότι ο Κορινός είναι προτεραιότητά μας και το αποδεικνύουμε. Με το μεγάλο έργο αντικατάστασης του εσωτερικού δικτύου ύδρευσης που ξεκινά άμεσα δίνουμε λύση στο χρόνιο υδρευτικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει η περιοχή.
Ο προϋπολογισμός του ανέρχεται σε 1,8 εκατομμύρια ευρώ και αναμένεται να ολοκληρωθεί σε λιγότερο από 18 μήνες. Επειδή ενεργός πολίτης είναι ο ενημερωμένος πολίτης έχω σήμερα τη χαρά ενός εποικοδομητικού διαλόγου με τους κατοίκους του Κορινού για την υλοποίηση του σημαντικού αυτού έργου» Αυτό ανέφερε ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, στη διάρκεια ανοικτής συγκέντρωσης, που πραγματοποιήθηκε χτες το πρωί από τη ΔΕΥΑΚ, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Κορινού, με στόχο την ενημέρωση των πολιτών ως προς τις κατασκευαστικές λεπτομέρειες του πολυαναμενόμενου έργου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!