Οι δικαιούχοι μπορούν να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους έως τις 5/6
Ανοιχτή για αιτήσεις από εχθές Τρίτη (30/05) είναι η πλατφόρμα του Κοινωνικού Τουρισμού. Οι αιτήσεις πέφτουν «βροχή» και λόγω της τεράστιας επισκεψιμότητας το σύστημα «έπεσε».
Ωστόσο επειδή και χθες λόγω του τεράστιου όγκου αιτήσεων υπήρξαν προβλήματα τα οποία λύθηκαν γρήγορα, έτσι και σήμερα εκτιμάται ότι θα διαρκέσει για λίγο. Ήδη οι αιτήσεις που έχουν υποβληθεί ξεπερνούν τις 25.000 μόλις σε ένα 24ωρο.
Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται αποκλειστικά ηλεκτρονικά μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr) με τους κωδικούς TAXISnet, στην ηλεκτρονική διεύθυνση ΕΔΩ.
Η εικόνα που δείχνει σε όσους επιχειρούν να κάνουν αίτηση:
![](https://www.news.gr/wp-content/uploads/images/2023/05/31/es/eservice-780x484.jpg?x54293)
Οι δικαιούχοι μπορούν να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους έως τις 5/6, ώρα 23:59, αποκλειστικά σε συγκεκριμένες ημερομηνίες σύμφωνα με το τελευταίο ψηφίο του ΑΦΜ ως εξής:
- Στις 30.05.2023 θα υποβάλλουν αιτήσεις οι δικαιούχοι που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 1,2
- Στις 31.05.2023 θα υποβάλλουν αιτήσεις οι δικαιούχοι που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 3,4
- Στις 01.06.2023 θα υποβάλλουν αιτήσεις οι δικαιούχοι που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 5,6
- Στις 02.06.2023 θα υποβάλλουν αιτήσεις οι δικαιούχοι που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 7,8
- Στις 03.06.2023 θα υποβάλλουν αιτήσεις οι δικαιούχοι που ο ΑΦΜ τους λήγει σε 9,0
- Στις 04.06.2023 και 05.06.2023 η πλατφόρμα θα είναι ανοικτή για την υποβολή αιτήσεων από όλους τους ενδιαφερομένους ανεξαρτήτως του τελευταίου ψηφίου του ΑΦΜ σας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!