Με τον Πρόεδρο του Εμπορικού Επιμελητηρίου Πιερίας κ. Ηλία Χατζηχριστοδούλου συναντήθηκε ο υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ κ. Ζήσης Ζάννας.
Στην κατ' ιδίαν συνομιλία τους συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τις πιερικές επιχειρήσεις όπως η έλλειψη ανθρώπινου δυναμικού , η φορολογία των μικρομεσαίων επιχειρήσεων και η πρόσβαση των επιχειρήσεων σε τραπεζικό δανεισμό.
Από την πλευρά του ο κ. Ζάννας αφουγκραζόμενος τις ανάγκες των επιχειρήσεων της περιοχής μας τόνισε την ανάγκη εκπόνησης σχεδίου σε τρεις άξονες, την εποικοδομητική συνεργασία μεταξύ του Κράτους και των επιχειρηματικών φορέων γιά την αξιοποίηση κρατικών και ευρωπαϊκών προγραμμάτων, την σύζευξη των δεξιοτήτων και της προσφοράς εργασίας με τις ανάγκες της αγοράς και την μεταρρύθμιση καινοτόμων ερευνών με στόχο να αποκτήσουν στενότερη σχέση με την παραγωγή και την επιχειρηματικότητα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!