Το Σαββατοκύριακο 6-7 Μαΐου 2023 ο δήμος Πύδνας-Κολινδρού φιλοξένησε δύο πολύ σημαντικές αθλητικές εκδηλώσεις. Ειδικότερα στο Κλειστό Γυμναστήριο Κολινδρού διεξήχθησαν οι αγώνες του Κυπέλλου Καράτε Εγχρώμων και Μαύρων Ζωνών Open Series Βορείου Ελλάδος, και στο γήπεδο Μακρυγιάλου αγώνες ποδοσφαίρου Παιδικών Τμημάτων, ηλικίας 6-14 ετών.
Το γήπεδο του Μακρυγιάλου γέμισε από παιδιά ομάδων όλης της Πιερίας, που με αθλητικό και ομαδικό πνεύμα διεκδίκησαν τη νίκη.
Στους αγώνες Καράτε ο συνολικός αριθμός των συμμετασχόντων αθλητών ξεπέρασε κάθε προσδοκία αφού πλησίασε τους 1000.
Κατά γενική ομολογία αμφότερες οι εκδηλώσεις στέφθηκαν από απόλυτη επιτυχία.
Παράγοντες και αθλητές έδωσαν ραντεβού για τους αντίστοιχους αγώνες του 2024 και πάλι στο δήμο Πύδνας-Κολινδρού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!