Μπροστά σε κοινό ενθουσιασμένων οπαδών του μίλησε χθες Τετάρτη ο Αδωνις Γεωργιάδης, αναλύοντας τα επιτεύγματά του στο υπουργείο. Και ήταν και ο ίδιος τόσο ενθουσιασμένος, που μίλησε στο κοινό του ανεβασμένος πάνω σε μια καρέκλα, μια εικόνα που θυμίζει προεκλογικές εκστρατείες από τα παλιά…
Η ομιλία του ξεκίνησε με το πράσινο φως που πήρε για τη διπλή ανάπλαση του Βοτανικού και το γήπεδο του ΠΑΟ, συνέχισε με τον πληθωρισμό και τα τρόφιμα και αφού αφηγήθηκε στους οπαδούς του το πόσο μεγάλες συγκεντρώσεις έχει κάνει παντού…κατέληξε με τον Κατρούγκαλο και τη γνωστή δήλωσή του ότι εκείνος προτείνει την αύξηση στις κρατήσεις των ελεύθερων επαγγελματιών.
Από κάτω οι φίλοι του δείχνουν ενθουσιασμένοι, ενώ η κορύφωση της ομιλίας του είναι η στιγμή που μιλάει για τον πληθωρισμό στα τρόφιμα, που η Eurostat τον έβγαλε τον δεύτερο μικρότερο στην Ευρώπη και ο Αδωνις Γεωργιάδης λέει:
Με βρίζανε, με βρίζανε, με βρίζανε…σκασμός τώρα, δεν έχουν τι να πουν.
Πηγή
In @AdonisGeorgiadi we trust 💙💪🏻 pic.twitter.com/GdG8Pe4KiP
— Ariadni Kritikou (@AriadniKritikou) May 17, 2023
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!