Ο πρόεδρος του συλλόγου ενημέρωσε τον κ Ζάννα για τα προβλήματα του Ιατρικού κλάδου τόσο στο δημόσιο όσο και στον ιδιωτικό τομέα τονίζοντας την διαχρονικότητα των προβλημάτων. Η έλλειψη προσωπικού και γιατρών στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης είναι μεγάλη όταν μάλιστα ο νομός μας καλείται να διαχειριστεί χιλιάδες επισκέπτες κατά την τουριστική σεζόν.
Ο κ. Ζάννας από την πλευρά του ευχαρίστησε θερμά τους ιατρούς που βρέθηκαν στην πρώτη γραμμή κατά την διάρκεια της πανδημίας με κίνδυνο την υγεία τους σώζοντας ανθρώπινες ζωές.
Επίσης ευχαρίστησε από καρδιάς τον Ιατρικό Σύλλογο για την αγάπη και τα θερμά λόγια κατά την εκδημία του αγαπημένου θείου του υποψήφιου βουλευτή, καρδιολόγο Γεωργίου Ζάννα, ενός ανθρώπου που ήξερε μόνο να προσφέρει αγάπη για τον συνάνθρωπο.
Τέλος δεσμεύτηκε για την διαρκή επικοινωνία με τα θεσμικά όργανα των Ιατρών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!