Μια πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση παρουσία τοπικών επιχειρηματιών του κλάδου, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 8 Μαΐου, στο Επιμελητήριο Πιερίας με θέμα: «Ενημέρωση σχετικά με τις Υφιστάμενες Εργασίες Επέκτασης του Δικτύου Διανομής ΔΕΔΑ στην Κατερίνη», η οποία συνδιοργανώθηκε από τη ΔΕΔΑ, το Δήμο Κατερίνης και το Επιμελητήριο Πιερίας.
Στο χαιρετισμό του ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Πιερίας κ. Ηλίας Χατζηχριστοδούλου ανέφερε μεταξύ άλλων ότι ελπίζει, με τη στήριξη όλων των αρμοδίων φορέων, στην επιτάχυνση της πύκνωσης του Δικτύου παροχής οικιακού και βιομηχανικού Φυσικού Αερίου. Επίσης, πρότεινε τη συνδιοργάνωση με τη ΔΕΔΑ πιστοποιημένων σεμιναρίων των τεχνικών τοποθέτησης.
Χαιρετισμό απηύθυνε και ο Δήμαρχος Κατερίνης κ. Κώστας Κουκοδήμος ο οποίος τόνισε ότι ο Δήμος αγκάλιασε το έργο και προσβλέπει στην αγαστή συνεργασία με τη ΔΕΔΑ προς όφελος των πολιτών και των επαγγελματιών.
Σύμφωνα με τα στελέχη της ΔΕΔΑ, η Κατερίνη είναι πρώτη σε συνδέσεις και αιτήσεις ανάμεσα στις πόλεις της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας εκτός της Θεσσαλονίκης.
Η αύξηση της πύκνωσης του Δικτύου Φυσικού Αερίου εντός του πολεοδομικού ιστού της Κατερίνης θα ολοκληρωθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Σχετικά δε με τις αιτήσεις που για οποιοδήποτε λόγο δεν υλοποιήθηκαν στο παρελθόν, η ΔΕΔΑ προτίθεται να τις επανεξετάσει.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!