Με ένα νέο τριαξονικό φορτηγό όχημα με γάντζο εξοπλίστηκε ο στόλος οχημάτων της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Δίου-Ολύμπου, αξίας 189.000 ευρώ (με ΦΠΑ).
Το νέο αυτό, απαραίτητο εργαλείο θα συνεισφέρει στη κάλυψη των αυξημένων αναγκών καθαριότητας και πρασίνου των δώδεκα κοινοτήτων του Δήμου, ενόψει και της θερινής παραθεριστικής περιόδου, όπου πολλαπλασιάζεται ο πληθυσμός των κατοίκων, ειδικά στις παραθαλάσσιες κοινότητες.
Η προμήθεια του οχήματος έγινε με ιδίους πόρους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!