Τα παιδιά ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στην παρουσίαση του βιβλίου «Το Πετράδι της Ζωής», που υπογράφει ένα παιδί – συγγραφέας, ο Χρήστος Τατσιόπουλος.
Το βιβλίο που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Οξύνοια, μιλά για την αγάπη, τη συνεργασία, την εμπιστοσύνη και την καλοσύνη. Ο συγγραφέας υποδέχθηκε τους μικρούς και μεγαλύτερους φίλους του, σε γνωστό (κατάμεστο) πολυχώρο της Κατερίνης και τους σύστησε τους ήρωες του βιβλίου του.
Τα παιδιά, που συνοδευόμενα από γονείς, κατέκλυσαν το χώρο, ενθουσιάστηκαν, συμμετείχαν ενεργά στην παρουσίαση, η οποία έκλεισε με τον συγγραφέα να υπογράφει αντίτυπα για τους αναγνώστες!
Λίγα λόγια για «Το Πετράδι της Ζωής»
Ο Άλµπερτ και ο Τζο είναι δυο αδέλφια, τα οποία µέσα από τρελές περιπέτειες που τους φέρνουν πιο κοντά, προσπαθούν να φτάσουν τον στόχο τους, να αποκτήσουν, δηλαδή, το Πετράδι της ζωής. Τι λέτε, θα τα καταφέρουν ή τα πράγµατα δεν θα πάνε τόσο καλά, µε τον άρχοντα τον φαντασµάτων εναντίον τους; Μήπως τελικά το πετράδι θα τους κάνει να µάθουν το νόηµα της ζωής;
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!