Η Δανάη Μπάρκα θέλησε με τον δικό της τρόπο να αποτίσει φόρο τιμής σε μία από τις πιο εμβληματικές εμφανίσεις της Ελλάδας στη Eurovision.
Η παρουσιάστρια της εκπομπής «Πάμε Δανάη» ντύθηκε… Μιχάλης Ρακιντζής και μαζί με την υπόλοιπη ομάδα μιμήθηκε την εμφάνιση του τραγουδιστή στον διαγωνισμό το 2002.
«Ελπίζω ο Μιχάλης Ρακιντζής να μην έχει τηλεόραση. Πόσο τον θαυμάζουμε και τον αγαπάμε. Κύριε Ρακιντζή, αφήνω τις ελπίδες μου στο ταλέντο, την ευφυΐα και το χιούμορ σας. Μετά από αυτό, θα είστε γλυκός μαζί μας;», είπε η Δανάη Μπάρκα στον αέρα της εκπομπής.
Μπορεί κανείς να μην περίμενε το «S.A.G.A.P.O» να γνωρίσει τέτοια επιτυχία, όμως το τραγούδι κατάφερε να γίνει διαχρονικό και αγαπιέται από το κοινό μέχρι και σήμερα.
Ο Μιχάλης Ρακιντζής ανέβηκε στη σκηνή της 47ης Eurovision, η οποία διεξαγόταν στην πρωτεύουσα της Εσθονίας και κατέκτησε την 17η θέση.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!