Μια ηλικιωμένη στα Τρίκαλα συνελήφθη από άνδρες της ομάδας ΔΙΑΣ να… κόβει με τανάλια τη σίτα της περίφραξης των γραμμών του ΟΣΕ.
Σύμφωνα με το trikalavoice.gr, το περιστατικό καταγράφηκε το βράδυ της Πέμπτης επί της οδού Μετεώρων στα Τρίκαλα.
Η ηλικιωμένη μεταφέρθηκε στην έδρα της Αστυνομικής Διεύθυνσης Τρικάλων ζητώντας να αφεθεί ελεύθερη αφού δεν έκανε τίποτα κακό και έπρεπε να βρει τρόπο να περάσει απέναντι από τις γραμμές.
Εις βάρος της σχηματίστηκε δικογραφία για φθορά ξένης περιουσίας και περί της ασφάλειας των συγκοινωνιών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!