Μια εξαιρετική μουσική εκδήλωση είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν χθες Κυριακή το βράδυ στο Πολιτιστικό Κέντρο Μεθώνης.
Σε μια σύμπραξη της Δημοτικής Χορωδίας “Canto Olympus„ , της Ελληνικής Χορωδίας “Ορφέας„ Στοκχόλμης και της Ορχήστρας του Δημοτικού Ωδείου Καλαμαριάς της ΚΕΔΚΑ, η αίθουσα πλημμύρισε από μελωδίες, σ’ ένα εξαιρετικό αφιέρωμα σε Έλληνες συνθέτες.
Ιδιαιτέρως επισημαίνεται η συμμετοχή της Ελληνικής Χορωδίας “Ορφέας„ Στοκχόλμης, με την οποία η Δημοτική Χορωδία Αιγινίου “Canto Olympus„ έχει μια εποικοδομητική συνεργασία που ξεκίνησε πριν λίγους μήνες όταν είχαν πραγματοποιήσει αντίστοιχη μουσική εκδήλωση στη Στοκχόλμη.
Όπως τόνισε ο Δήμαρχος Πύδνας Κολινδρού κ. Μανώλας, ο δήμος στέκεται και θα στέκεται αρωγός σε όλες τις παρόμοιες εκδηλώσεις που προάγουν πολιτισμό.
Δήμος Πύδνας Κολινδρού
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!