Στο νοσοκομείο Χίου μεταφέρθηκε λίγο μετά τις 11 το βράδυ της Τετάρτης (7/6) ο δημοτικός σύμβουλος Μάρκος Σκούφαλος (επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης), καθώς κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου ένιωσε μία ξαφνική αδιαθεσία, με το περιστατικό να καταγράφεται στην κάμερα.
Ειδικότερα, σύμφωνα με το astraparis.gr, την ώρα που ο κ. Σκούφαλος μιλούσε για το θέμα της λειψυδρίας στο Δημοτικό Συμβούλιο Χίου, ξαφνικά είπε «δεν αισθάνομαι καλά», διέκοψε την ομιλία του και αμέσως έπεσαν πάνω του άλλα μέλη του δημοτικού συμβουλίου, καθώς και ο γιατρός κ. Γιάννης Μαλαφής.
Μάλιστα, ειδοποιήθηκε ασθενοφόρο, αλλά δεν ήταν διαθέσιμο για να τον παραλάβει, καθώς το ένα και μοναδικό της βάρδιας βρισκόταν σε άλλο περιστατικό στο Πυργί και εν συνεχεία στο Θολοποτάμι.
Έτσι, δημοτικοί σύμβουλοι κατέβασαν πάνω σε καρέκλα τον κ. Σκούφαλο από το Δημαρχείο, τον έβαλαν σε Ι.Χ. αυτοκίνητο και τον μετάφεραν στο νοσοκομείο Χίου.
Εκεί του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες, συνήλθε και πλέον υποβάλλεται σε εξετάσεις.
Δείτε το βίντεο (μετά το 3:57:00):
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!