Μια μακάβρια έκπληξη περίμενε τους συγγενείς μιας 79χρονης, η οποία κατέληξε στο νοσοκομείο του Ρίου και την παρέλαβε το γραφείο τελετών για να αναλάβει τα διαδικαστικά.
Στα Μποτέικα Αχαΐας, το προηγούμενο Σάββατο επρόκειτο να γίνει η κηδεία μιας 79χρονης, που κατέληξε ύστερα από σοβαρά προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε. Η γυναίκα πέθανε βυθίζοντας στο πένθος τους οικείους της, όμως το δράμα τους δεν είχε καν αρχίσει.
Η κόρη της μιλώντας στο Live News στο Mega είπε: «Είχε πρόβλημα με την καρδιά κι έκανε και αιμοκάθαρση. Την πήγαμε στο Νοσοκομείο στο Ρίο ήταν σε τελικό στάδιο, μας το είπαν και οι γιατροί και το γνωρίζαμε κι εμείς. Τελικά κατέληξε. Κανονίσαμε με το γραφείο τελετών για τα διαδικαστικά».
Οι συγγενείς είχαν μαζευτεί στο σπίτι, πήγε το φέρετρο κι όταν το άνοιξαν, είδαν μια άλλη γυναίκα, πολύ μεγαλύτερη σε ηλικία και σίγουρα όχι τον δικό τους άνθρωπο.
«Είπαμε στο γραφείο δεν είναι η μητέρα μας αυτή, κλείστε το φέρετρο και φέρτε μας τη μάνα μας» πρόσθεσε η κόρη της 79χρονης νεκρής. Τελικά, το γραφείο τελετών επικοινώνησε με το νεκροτομείο του νοσοκομείου και τους είπαν ότι έγινε λάθος, λόγω συνωνυμίας. «Είπαν ότι υπήρχε η Δημητροπούλου Βασιλική, που ήταν η μητέρα μας, και μας έστειλαν τη Δημητροπούλου Νίκη». Οι οικείοι της θανούσης, αναγκάστηκαν να πάνε στο νεκροτομείο για να αναγνωρίσουν τη σορό την 79χρονη και να τελεστεί τελικά η κηδεία της.
Δείτε το βίντεο:
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!