Μία σοβαρή υπόθεση απασχολεί από χθες την Αστυνομία στο Γυμνό Ευβοίας, μετά από καταγγελία για επίθεση σε νεαρό με νοητική υστέρηση από ομάδα ανήλικων.
Πιο αναλυτικά, χθες το μεσημέρι έγινε μήνυση από την 67χρονη μητέρα του θύματος στο Αστυνομικό Τμήμα Ερέτριας κατά αγνώστου αριθμού ανηλίκων για επίθεση σε βάρος του παιδιού της που έγινε το βράδυ της περασμένης Δευτέρας.
Σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, ο 24χρονος γιος της πάσχει από σοβαρή νοητική υστέρηση και η ίδια είναι δικαστική συμπαραστάτης του.
Στις 23.00 το βράδυ της περασμένης Δευτέρας και ενώ βρισκόταν μέσα στο σπίτι της άκουσε φωνές, βωμολοχίες και θορύβους από χτυπήματα στα κάγκελα της αυλής του διαμερίσματός του γιου της.
Μόλις βγήκε στο μπαλκόνι είδε το γιο της να αιμορραγεί και διαπίστωσε ένα βαθύ σκίσιμο στο μέτωπό του.
Ο 24χρονος της είπε ότι ανήλικα άτομα πέταξαν προς το μέρος του πέτρες και μία εξ αυτών τον τραυμάτισε στο μέτωπο.
Στο σημείο κλήθηκε ιδιώτης γιατρός, ο οποίος παρείχε τις πρώτες βοήθειες στον 24χρονο, πραγματοποιώντας παράλληλα 15 ράμματα στο πρόσωπο.
Την επόμενη ημέρα ο 24χρονος μετέβη στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας για περαιτέρω ιατρικές εξετάσεις.
Την έρευνα έχει αναλάβει το Αστυνομικό Τμήμα Ερέτριας για το αδίκημα της επικίνδυνης σωματικής βλάβης, ενώ οι δράστες αναζητούνται.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!