Ένα σοκαριστικό περιστατικό σημειώθηκε σε παραλία της Λευκάδας, όπου ένα 4χρονο αγοράκι κατάπιε δύο σφήκες, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να μεταφερθεί στο νοσοκομείο.
Ειδικότερα, όπως μεταδίδει το pelop.gr, το περιστατικό συνέβη στην παραλία του Μικρού Γιαλού, όταν ο 4χρονος έπινε μία πορτοκαλάδα και -χωρίς να το καταλάβει- κατάπιε και δύο σφήκες, οι οποίες τον τσίμπησαν στον λαιμό.
Αμέσως στήθηκε επιχείρηση για την άμεση μεταφορά του αγοριού στο νοσοκομείο. Περιπολικό της αστυνομίας έσπευσε στην παραλία, παρέλαβε το παιδί και το μετέφερε μαζί με τους γονείς του με ασφάλεια στο νοσοκομείο, σώζοντάς του τη ζωή.
Η μητέρα του μικρού Αναστάση έσπευσε να ευχαριστήσει τους αστυνομικούς για τη βοήθεια που τους προσέφεραν.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!