Όλο και μεγαλώνει η λίστα των θυμάτων που άφησαν την τελευταία τους πνοή λόγω καθυστέρησης ασθενοφόρων. Το τελευταίο θέμα αυτής της τραγικής λίστας καταγράφθηκε στην Πρέβεζα, στην περιοχή του Φαναρίου. Ένας 55χρονος πέθανε πάνω σε καρότσα αγροτικού πηγαίνοντας στο νοσοκομείο, καθώς δεν υπήρχε ασθενοφόρο.
Σύμφωνα με πληροφορίες του KanalakiNews.gr, το τραγικό περιστατικό σημειώθηκε στο χωριό Σταυροχώρι όπου ο άτυχος άνδρας, καθώς οδηγούσε αισθάνθηκε αδιαθεσία, έκανε άκρη το αυτοκίνητο του και έχασε τις αισθήσεις του.
Αμέσως κάτοικος της περιοχής κάλεσε ασθενοφόρο, το οποίο ωστόσο καθυστέρησε.
Ο 55χρονος τελικά μεταφέρθηκε με αγροτικό στο Κέντρο Υγείας Καναλακίου με τους διασώστες και τους Γιατρούς να προσπάθησαν για αρκετή ώρα να επαναφέρουν τον άνδρα στη ζωή, χωρίς ωστόσο να το καταφέρουν.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!