Νεκρός εντοπίστηκε ο 73χρονος βοσκός, τα ίχνη του οποίου αγνοούνταν από το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, όταν είχε πάει το κοπάδι του για βοσκή, σε δασική περιοχή του Προμαχώνα Σερρών.
Η σορός του εντοπίστηκε στις 11.30 στην περιοχή του Ρούπελ, ενώ «φως» στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η ιατροδικαστική έρευνα.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, ο άτυχος άνδρας με καταγωγή από την Ορεινή, που εδώ κι ένα χρόνο κατοικούσε στον Προμαχώνα και εργαζόταν σε κτηνοτρόφο της περιοχής για τη βοσκή κοπαδιού κατσικών, είχε πάει να βοσκήσει το κοπάδι του, αλλά τα ζωντανά επέστρεψαν το βράδυ μόνα τους στο χωριό και έκτοτε τα ίχνη του αγνοούνταν.
Την εξαφάνισή του είχε δηλώσει ο αδελφός του και τα τελευταία 24ωρα ήταν σε εξέλιξη έρευνες από μικτά κλιμάκια αστυνομικών και πυροσβεστών, με τη συνδρομή ειδικά εκπαιδευμένων σκύλων αλλά και εθελοντών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!