Ένταση επικράτησε χθες το βράδυ στο πάρκο Δρακοπούλου, στα Πατήσια, κατά τη διάρκεια συγκέντρωσης διαμαρτυρίας που πραγματοποιήθηκε από άτομα που αντιδρούν στις εργασίες ανάπλασης του πάρκου.
Σύμφωνα με την αστυνομία, γύρω στις 21:00, περίπου 200 άτομα πραγματοποίησαν πορεία διαμαρτυρίας στην οδό Λασκαράτου. Στη συνέχεια κατευθύνθηκαν προς το πάρκο όπου πέταξαν μπουκάλια, πέτρες και άλλα αντικείμενα στις αστυνομικές δυνάμεις που βρίσκονταν στο σημείο.
Όπως έγινε γνωστό από την αστυνομία, έγινε προσαγωγή ενός ατόμου, η οποία στην συνέχεια μετετράπη σε σύλληψη. Σύμφωνα με πληροφορίες του Αθηναϊκού Πρακτορείου Ειδήσεων, πρόκειται για έναν 36χρονο άνδρα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!