Σε διάψευση της καταγγελίας για εισιτήρια που κόπηκαν κατά τη διάρκεια της εκκένωσης της Λίνδου λόγω της φωτιάς που καίει εδώ και έξι μέρες στη Ρόδο προχώρησε ο πρόεδρος των ΚΤΕΛ, Αντώνης Μπερδής.
«Είναι σε ετεροχρονισμένο χρόνο. Η εκκένωση της Λίνδου ήρθε στις 23:30. Το εισιτήριο είναι 21:29, οπότε η συγκοινωνία γινόταν κανονικά. Εμείς μεταφέραμε κόσμο από τις περιοχές, που έπρεπε να εκκενωθούν, ασφαλή στην Λίνδο. Από εκεί και πέρα ο κόσμος είτε παρέμενε εκεί μέχρι να οργανωθούν σε ομάδες και να πάνε σε κέντρα, είτε πήγαιναν όπου ήθελαν. Υπήρχε συγκοινωνία, πλήρωσαν εισιτήριο. Πρόκειται για κάτι πιτσιρίκια που έκαναν αυτή την ανάρτηση και δυσφημίστηκαν τα ΚΤΕΛ. Όμως όλοι οι τοπικοί άρχοντες γνωρίζουν ότι στηρίξαμε με όλες μας τις δυνάμεις το νησί. Βοηθήσαμε πάρα πολύ», είπε αρχικά στην πρωινή εκπομπή του OPEN και συνέχισε:
«Αυτό που έγινε με πλήγωσε γιατί έχουμε μεταφέρει δωρεάν χιλιάδες άτομα τις τελευταίες δύο ημέρες και κανένας δεν βγήκε να κάνει παράπονα».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!