Με μεγάλη συμμετοχή και αμείωτο ενδιαφέρον τα μέλη των ΚΑΠΗ παρακολούθησαν τις δράσεις – ομιλίες: «Παραμένοντας υγιής κατά τον καύσωνα» & «Κολυμπώ με ασφάλεια», που πραγματοποιήθηκαν χτες, στις εγκαταστάσεις του Β’ ΚΑΠΗ.
Ειδικότερα, οι Επαγγελματίες Υγείας της 12ης, της 4ης Τ.ΟΜ.Υ. Δήμου Κατερίνης και η Διασωστική Ομάδα Πιερίας, παράλληλα με την παρουσίαση της θεματολογίας, την επίδειξη πρώτων βοηθειών και καρδιοπνευμονικής αναζωογόνησης, απάντησαν στα ερωτήματα που τέθηκαν από τα μέλη των ΚΑΠΗ.
Τις δράσεις παρακολούθησε και ο Πρόεδρος του ΟΠΠΑΠ Γιάννης Νταντάμης, ο οποίος ανέφερε ότι η ασφάλεια των ηλικιωμένων ήταν και παραμένει προτεραιότητα του Δήμου μας: «Αυτό αποδεικνύεται και στην πράξη από τις ποικίλες δράσεις πρωτοβάθμιας παρέμβασης που γίνονται στα ΚΑΠΗ μας» σημείωσε χαρακτηριστικά.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!