Με δύο λέξεις απάντησε σε γνωστό Έλληνα χρήστη του Twitter ένας από τους Βρετανούς τουρίστες που έζησε την περιπέτεια της εκκένωσης από το ξενοδοχείο που παραθέριζε και ανέβασε βίντεο από την απομάκρυνση στη Ρόδο.
Πολλοί από τους τουρίστες ανέβασαν βίντεο στα social media τα οποία έκαναν τον γύρο του διαδικτύου. Ένας από τους τουρίστες αυτούς ήταν ο χρήστης του Twitter με το όνομα «Jon Hughes» ο οποίος δημοσίευσε βίντεο από τη στιγμή της εκκένωσης οικισμού στη Ρόδο λόγω της φωτιάς, γράφοντας: «Jet2 πού είσαι; Καμία βοήθεια, επικοινωνία ή καθοδήγηση. Έπρεπε να περπατήσω τέσσερα μίλια στη ζέστη σε χωματόδρομους με καπνό και στάχτη με ένα παιδί 5 ετών. Χωρίς υπάρχοντα».
Στο παραπάνω βίντεο ο χρήστης του Twitter με το ψευδώνυμο “Pikos Apikos” σχολίασε: «Αποφάσισες να πας διακοπές σε μια τριτοκοσμική χώρα που έχει το υψηλότερο ποσοστό θνησιμότητας από Covid στην Ευρώπη. Τρένα τρακάρουν και η ευθύνη ξεπλένεται από τα τηλεοπτικά μέσα. Είναι μια χώρα που απασχολεί περισσότερους αστυνομικούς και ιερείς παρά πυροσβέστες, γιατρούς ή νοσοκόμους. Τι νόμιζες ότι θα γινόταν;».
Τότε ο Βρετανός τουρίστας τού έδωσε την πιο αποστομωτική απάντηση, μέσα σε δύο λέξεις: «Άντε γ…ου».
![](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2023/07/piko-765x1024.jpg)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!