Δεν έχει εντοπιστεί ακόμα ο 42χρονος σέρφερ, τα ίχνη του οποίου χάθηκαν ανοιχτά της Χρυσής Ακτής στην Πάρο πριν από δύο μέρες.
Το Λιμενικό συνεχίζει και εντοπίζει την προσπάθεια εντοπισμού του άνδρα, για δεύτερο 24ωρο. Μέχρι στιγμής, ωστόσο, δεν υπάρχουν ούτε θετικές ούτε αρνητικές εξελίξεις.
Ο 42χρονος αγνοείται από νωρίς το απόγευμα, περίπου στις 16:00, της Τρίτης. Σύμφωνα με πληροφορίες, είχε βγει με έναν φίλο του για το αγαπημένο του σπορ. Ωστόσο, ο φίλος του κάποια στιγμή έχασε τα ίχνη του και επέστρεψε για να δηλώσει την εξαφάνισή του.
Έκτοτε παρά τις προσπάθειες εντοπισμού του- από αέρος με πολεμικό ελικόπτερο, από ξηράς με ανθρώπους του Λιμενικού, με τη συνδρομή ιδιωτικών σκαφών και δυτών- δεν έχει βρεθεί το παραμικρό ίχνος ούτε από τον ίδιο ούτε από την ιστιοσανίδα του.
Οι προσπάθειες εντείνονται κυρίως στα ανατολικά του νησιού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!