Στο αεροδρόμιο Μακεδονία έφτασε την Κυριακή το βράδυ, ο χάλκινος Παγκόσμιος πρωταθλητής Αχιλλέας Χρυσίδης.
Ο Ελληνας πρωταθλητής που έγραψε το όνομά του με μεγάλα γράμματα στην Ιστορία της ελληνικής Πάλης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 130κ. της Ελληνορωμαϊκής στο παγκόσμιο πρωτάθλημα U20.
Με ανθοδέσμες και… σφιχτές αγκαλιές υποδέχτηκαν τον Χρυσίδη σε ένα άκρως συναισθηματικό σκηνικό! Αλλωστε αυτό που κατάφερε ο νεαρός παλαιστής δεν είναι και λίγο. Στην πρώτη του συμμετοχή σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και απέδειξε ότι το μέλλον ήταν μπροστά του.
Ο ίδιος δεν έκρυψε την συγκίνησή του, καθώς έδειξε για μία ακόμη φορά ότι το μέλλον του ανήκει!
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!